Zdobení velikonočních vajíček: návod jak vajíčka obarvit rychle a originálně

Hledáte způsob na originální a rychlé zdobení velikonočních vajíček? Co k tomu použít? Jak jste si jistě všimli, v současnosti je velmi módní a oblíbená barevná kombinace zlaté a stříbrné. Proto jsme se i my rozhodli na barvení a zdobení velikonočních vajíček pro výrobu dekorací tuto barevnou kombinaci vyzkoušet. Výsledek můžete sami posoudit, a pokud se vám tato velikonoční vajíčka a dekorace z nich udělané líbí, můžete si je podle přiložených návodů sami doma vyrobit.

Velikonoční vajíčka. Zdobení velikonočních vajíček. Barvení velikonočních vajíček. Velikonoční vajíčko. Velikonoční dekorace.
Jak na zdobení velikonočních vajíček?

Velikonoční dekorace na stůl

Výrobu této dekorace zvládna doma každý, není nijak obtížná ani složitá. Tuto drobnou dekoraci na sváteční velikonoční stůl si naaranžujeme velice snadno a rychle z dostupného předem připraveného materiálu. Na zdobení velikonočních vajíček použijeme v tomto případě ke zdobení zlatý a stříbrný sprej. Pokud máme v plánu výrobu více velikonočních dekorací, ozdobíme si všechna vajíčka najednou.
Ze zbylých obarvených vajíček si můžeme vyrobit velikonoční dekoraci na stěnu nebo do vázy. 

Použitý materiál:

  • Velikonoční vajíčko
  • zajímavý dekorativní hrneček
  • zlatý a stříbrný sprej
  • zlatá korálková šňůra
  • ochranné rukavice
Velikonoční vajíčka. Velikonoční dekorace. Výroba velikonoční dekorace. Zdobení velikonočních vajíček. Barvení velikonočních vajíček. Velikonoční vajíčko.
Rychlé zdobení, barvení velikonočních vajíček sprejem

Návod na zdobení:

Nejprve si očistíme, vyfoukneme a osušíme všechna potřebná vajíčka.

Navlečeme si ochranné rukavice. Vajíčko opatrně navlečeme na špejli a lehce je nastříkneme ze všech stran nejprve zlatou a následně stříbrnou barvou. Stříkáme menším tlakem, aby se nám na vajíčku vytvořily zajímavé dekorativní skvrnky. Takto ozdobené velikonoční vajíčko necháme na špejli doschnout.

Na výrobu této dekorace musíme malou dírku po vyfouknutí na špičce vajíčka přelepit jemným papírem (třeba kouskem ubrousku) a přestříknout barvou.

S barvou ve spreji pracujeme pokud možno venku nebo v dobře větrané místnosti za použití rukavic a ochranných prostředků dle pokynu výrobce. Zdobená vajíčka necháme na špejli zaschnout.

Do hrnečku si stočíme korálkový řetěz. Uprostřed necháme důlek do kterého naaranžujeme nabarvené vajíčko.

Velikonoční vajíčka. Velikonoční dekorace. Zdobení velikonočních vajíček. Barvení velikonočních vajíček. Velikonoční vajíčko. Výroba velikonoční dekorace.
Originální zdobení velikonočních vajíček – dekorace na stůl

TIP!

Pokud zrovna nemáme ke zdobení velikonočních vajíček po ruce podobný hrneček nebo se nám na náš stůl nehodí, můžeme na výrobu dekorace použít třeba pěknou menší misku nebo širší skleničku.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru