Zahradní dekorace pro zábavu i užitek: 3x jinak

Zahradní dekorace, které ocení ptáci, včely i hmyz a vy budete odměněni krásnou a zábavnou podívanou. Tři tipy na užitečné dekorace do zahrady.

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě.

Za tyto zahradní dekorace se nám jejich uživatelé bohatě odmění. Víte, jak rychle a jednoduše vyrobit pítko pro ptáky, včely či hmyz? Venkovní pítko můžeme vyrobit ze starých nádob různých velikostí i materiálů. Ptáci se v suchých zahradách potřebují napít a odmění se nám za to očištěním stromů a rostlin od různých škůdců. Zahradní pítko či koupátko je pro ptáky velmi potřebné a pro nás zábavné na pozorování. Ptáčci se u něj střídají po celý den. Brzy si zvyknou na naši přítomnost a my je můžeme snadno pozorovat. Nic nepřekoná večerní koupání kosů… Je to skvělá zábava na pozorování také pro malé děti. Mohou se učit poznávat ptáčky a vytvářet si vztah k přírodě. Včely a hmyz nám za odměnu opylí stromy a rostliny na celé zahradě.

Pítka pro ptáky i hmyz pravidelně čistíme a doplňujeme do nich čerstvou vodu.

Pítko pro hmyz

Na pítko pro včely a hmyz nám stačí miska pod květináč nebo mělký talíř. Návod, jak si jej můžete vyrobit vidíte v našem video návodu v úvodu tohoto článku. Toto pítko umístíme do květinového nebo bylinkového záhonu, aby bylo včelám a hmyzu nablízku.

Pítko pro včely. Pítko pro hmyz. Zahradní pítko. Jak vyrobit pítko pro včely. Venkovní pítko. Pítko pro včely a hmyz. Zahradní dekorace. Dekorace do zahrady. DIY dekorace. Inspirace a návody na zahradní dekorace. Nápady a návody na zahradní dekorace. DIY návod. DIY návody na kreativní tvoření.
Zahradní pítko pro včely a hmyz

Budeme potřebovat

 • květináč + miska
 • savá utěrka z celulózy
 • zahradní mech
 • zavařovací sklenice
 • voda
 • kamínek
 • tavná pistole + náplň

Koupátko pro ptáčky

Na ptačí koupátko stačí upcyklovat starý pekáč a ptáčci z něj budou nadšení. Ptáci v něm mají dost vody a prostoru na koupání i na pití. Hloubka na koupání je ideální i pro malé ptáčky. Do pekáče vložíme větší kameny a kousek dřeva, aby se měli kde zachytit. Snadno se tak napije i hmyz a neutopí se.

Budeme potřebovat

 • starý pekáč
 • kameny
 • větvička
 • voda
Pítko pro ptáky. Koupátko. Ptačí koupátko. Zahradní koupátko pro ptáčky. Pítko pro ptáčky. Ptačí pítko. Jak vyrobit ptačí pítko. Venkovní pítko. Jak vyrobit pítko. Zahradní dekorace. Dekorace do zahrady. Jak vyrobit pítko pro ptáčky. Venkovní pítko. Pítko pro včely a hmyz. DIY dekorace. Inspirace a návody na zahradní dekorace. Nápady a návody na zahradní dekorace. DIY návod. DIY návody na kreativní tvoření.
Koupátko pro ptáky

Pítko pro ptáčky

Pítko je vyrobené z běžné terakotové misky. Na dřevěný kuláč položíme proutěný věnec a postavíme do něj misku z pálené hlíny. Do misky vložíme kámen, aby si měli ptáčci, kam stoupnout a mohli se pohodlně napít. Pítko postavíme na vyvýšené místo.

Budeme potřebovat

 • dřevěný kuláč
 • miska
 • kámen
 • věnec
 • voda
Ptačí pítko. Pítko pro ptáky. Pítko pro ptáčky. Jak vyrobit ptačí pítko. Venkovní pítko. Jak vyrobit pítko. Jak vyrobit pítko pro ptáčky. Venkovní pítko. Pítko pro včely a hmyz. Dekorace do zahrady. DIY dekorace. Inspirace a návody na zahradní dekorace. Nápady a návody na zahradní dekorace. DIY návod. DIY návody na kreativní tvoření.
Zahradní pítko pro ptáčky

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě.

Máte rádi nové zajímavé recepty? Hledáte inspiraci a návody na tvoření? Prohlédněte si a inspirujte se našimi originálními DIY návody a nápady na kreativní tvoření. Na webu najdete inspiraci a návody na tvoření pro všechna roční období. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na věnce, dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout si můžete vzory a návody na pletení a háčkování pro začátečníky i pokročilé. Nezapomeňte vyzkoušet a ochutnat naše další oblíbené domácí recepty.

Všechny fotografie ve článku: Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru