Věnec z mochyně

Podzimní věnec z mochyně, který rozzáří vaše vchodové dveře svými jasnými barvami. Navodí příjemnou atmosféru ihned u vstupu do domu, či bytu. Věnec z mochyně je krásný a velmi dekorativní, můžeme jej umístit na dveře, na stěnu i na stůl.

Věnec z mochyně. Podzimní věnec na dveře. Podzimní dekorace. Ozdoby z mochyně. Mochyně. Dekorace z mochyně. Lampionky. Mochyně židovská. Podzimní výzdoba. Věnec na dveře. Podzimní věnec. Výroba dekorace. Výroba věnce. DIY návod. Inspirace. DIY návody a nápady. Podzimní věnce. Podzimní dekorace na dveře. Podzimní dekorace věnce. Věneček z mochyně. Dekorace na stůl. Věnec na stůl. Podzimní tvoření z přírodnin. Podzimní nápady. Podzimní tvoření. Dekorace do bytu. Podzimní dekorace na stůl. Podzimní dekorace z mochyně. Inspirace a návody na podzimní věnec. Podzimní věnec na vchodové dveře. Podzimní výzdoba na vchodové dveře. Elegantní věnec na dveře.
Podzimní věnec z mochyně

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě.

Mochyně

Mochyně židovská je nenáročná trvalka, kterou si můžeme snadno vypěstovat. Jen je třeba ji krotit v růstu, aby nám nezaplevelila celou zahradu. Rostlina je cca 40 cm vysoká. Na jaře má bílé, nepříliš nápadné květy ze kterých se vytvoří dekorativní “lampionky”. Ty jsou nejprve zelené a postupně získávají svou typickou sytě oranžovou barvu. Používáme je k tvorbě podzimních dekorací.

Návod na věnec

Použitý materiál

  • mochyně (lampionky)
  • polystyrenový věnec Ø 22 cm
  • tavná pistole
  • juta (v našem případě upcyklovaný pytel od rýže)
  • nůžky

Základ na věnec

Základ na věnec omotáme jutou. Rozhodli jsme se pro upcyklaci a použili jsme jutový pytel od rýže. Fialový nápis, který v některých místech prosvítá nevadí. Tkanina slouží jen na zakrytí bílého korpusu, který by mezi oranžovými lampionky nepěkně prosvítal. Z tkaniny si šikmo nastřiháme pruhy cca 5 cm široké. Nahřejeme tavnou pistoli a začneme jutou obtáčet polystyrenový základ věnce. POZOR při přitlačování tkaniny na věnec, lepidlo může skrz řídkou jutu prosáknout a spálit vás. Nedotýkáme se proto míst, na které jsme nanesli horké roztavené lepidlo.

Pokračujeme tak dlouho, dokud neomotáme věnec po celém jeho obvodě. Případné nedokonalosti nám nevadí. Ve finálním výrobku nebudou vidět.

Zdobení věnce

Roztřídíme si mochyně podle velikosti. Na připravený základ věnce je začneme tavnou pistolí postupně nalepovat. Lepíme je těsně vedle sebe, aby nám podklad co nejméně prosvítal. Od středu přilepujte menší lampionky, ke krajům vybíráme větší a větší. Věnec se nám tím opticky zvětšuje.

Věnec z mochyně zavěsíme na dveře nebo jako dekoraci na zeď. Je to krásná podzimní dekorace, která se skvěle hodí domů i na chalupu či chatu.

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě

Líbí se vám podzimní věnec z mochyně? Hledáte inspiraci na věnce a podzimní dekorace? Prohlédněte si naše originální DIY návody a nápady na tvoření po celý rok. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše osvědčené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru