Vánoční věnec na dveře

Vánoční věnec na dveře vyrobený z papíru. Dekorativní vánoční věnce můžeme vyrobit z různých materiálů. My jsme se dnes rozhodli vyrobit věnec ze zlatého balicího papíru. Balicí papír je levný dekorativní a běžně dostupný materiál.

Vánoční věnec na dveře. Adventní věnec na dveře. Věnec na dveře. Vánoční dekorace. Vánoční dekorace tvoření. Vánoční dekorace výroba. Výroba vánoční dekorace. Ručně dělané vánoční dekorace. Vánoční dekorace na dveře. Vánoční dekorace nápady. DIY. Vánoční dekorace z papíru. Výroba vánoční dekorace z papíru. Vánoční tvoření z papíru. Vánoční tvorba.
Vánoční věnec.

Zlatý věnec na dveře působí velmi slavnostně, můžeme jej využít k dekoraci nejen na vánoce, ale i kdykoli během roku. Zavěsit jej můžeme na dveře i na stěnu.

Materiál

  • zlatý balicí papír
  • nůžky
  • tavná pistole
  • sešívačka
  • karton
  • metr / pravítko
Výroba vánočních dekorací. Vánoční dekorace inspirace. Vánoční dekorace domácí výroba. Domácí výroba vánočních dekorací.  DIY. Vánoční dekorace z papíru. Výroba vánoční dekorace z papíru. Vánoční tvoření z papíru. Vánoční tvorba.  Vánoční tvoření nápady. Vánoční výtvory z papíru. Vánoční dekorace diy. DIY vánoční dekorace z papíru.
Výroba vánoční dekorace.

Návod na výrobu

Vyrobíme si jednoduchý vánoční věnec na dveře ze zlatého balicího papíru.

Vezmeme pevný silnější karton a vystřihneme si z něj základ pro věnec. Na výrobu mezikruží můžeme použít jídelní talíř na vnější obvod a dezertní talíř nebo misku na vnitřní obvod. Obkreslíme je na karton a mezikruží vystřihneme.

Připravíme si proužky papíru cca 6 – 8 cm široké o délkách cca 10, 15 a 20 cm.

Není nutné mít všechny proužky naprosto stejné a stejně široké. Vznikne nám tak drobná nepravidelnost. Hotový věnec pak nevypadá fádně.

Postupně odvíjíme roli a odstřihujeme jednotlivé proužky papíru. Každý proužek papíru srolujeme do mírného kužele (ruličky), konec sešijeme sešívačkou a přilepíme tavnou pistolí k základnímu kruhu. 

Vzhledem k tomu, že papír odvíjíme z role, se nám jednotlivé proužky při výrobě věnce dobře stáčejí do požadovaného tvaru. To, že se balicí papír přirozeně stáčí, nám usnadňuje práci.

Nejprve nalepíme na rubové (spodní) straně základního mezikruží očko na zavěšení. Můžeme jej vyrobit (stočit) z papíru nebo jej uděláme z provázku.

Pokud chceme pracovat rychleji zvolíme si k výrobě vánočního věnce sešívačku.

Vánoční věnec na dveře. Adventní věnec na dveře. Věnec na dveře. Vánoční věnec. Vánoční dekorace. Vánoční dekorace tvoření. Vánoční dekorace výroba. Výroba vánoční dekorace. Ručně dělané vánoční dekorace. Vánoční dekorace na dveře. Vánoční dekorace nápady. Pinterest vánoční dekorace. Výroba vánočních dekorací.  DIY.
Přišíváme jednotlivé papírové ruličky.

Každou “ruličku” jednoduše “přišíváme” sešívačkou přímo k základu. 

Vánoční věnec na dveře. Adventní věnec na dveře. Věnec na dveře. Vánoční věnec. Vánoční dekorace. Vánoční dekorace tvoření. Vánoční dekorace výroba. Výroba vánoční dekorace. Ručně dělané vánoční dekorace. Vánoční dekorace na dveře. Vánoční dekorace nápady. Pinterest vánoční dekorace. Vánoční tvoření nápady. Vánoční výtvory z papíru. Vánoční dekorace diy. DIY vánoční dekorace z papíru.
Domácí výroba vánoční dekorace.

Pokud máme dost času, jednotlivé ruličky nejprve sešijeme sešívačkou a následně přilepíme jednu po druhé tavnou pistolí.

Postupně přišíváme nebo lepíme dokola jednotlivé řady papírových ruliček.

Nalepíme první řadu. Papírové roličky v druhé řadě přidáváme tak, že jimi “překrýváme” mezery předchozí první řady.

Vánoční věnec na dveře. DIY. Adventní věnec na dveře. Věnec na dveře. Vánoční věnec. Vánoční dekorace. Vánoční dekorace tvoření.
Vnitřní okraj

Třetí řadu přidáváme stejným způsobem. Opět překrýváme mezery předchozí druhé řady.

Uvnitř věnce nám vznikne nepříliš pěkný okraj.

Věnec na dveře. Vánoční věnec. Vánoční věnec na dveře. Adventní věnec na dveře. Vánoční dekorace. Vánoční dekorace tvoření. Vánoční dekorace výroba. Výroba vánoční dekorace. Ručně dělané vánoční dekorace. Vánoční dekorace na dveře. Vánoční dekorace nápady. Pinterest vánoční dekorace. Vánoční tvoření nápady. Vánoční výtvory z papíru. Vánoční dekorace diy. DIY vánoční dekorace z papíru.
Začistíme střed věnce

Odstřihneme si proto z okraje role cca 3 cm proužek papíru. Tento proužek roztáhneme, lehce jej srolujeme do spirály a pomocí tavné pistole vlepíme do středu věnce.

Tím střed začistíme a vánoční věnec na dveře máme hotový.

Věnec na dveře. Vánoční věnec. DIY. Vánoční dekorace. Vánoční dekorace tvoření. Vánoční dekorace výroba. Výroba vánoční dekorace. Ručně dělané vánoční dekorace. Vánoční dekorace na dveře. Vánoční dekorace nápady. Vánoční dekorace z papíru. Výroba vánoční dekorace z papíru. Vánoční tvoření z papíru. Vánoční tvorba.
Vánoční věnec na dveře.

Hledáte inspiraci na vánoční tvoření? Prohlédněte si naše návody a vyrobte si krásné vánoční a adventní věnce, vánoční dekorace a ozdoby.

Vyzkoušejte domácí recepty na vánoční perníčky, linecké i jiné oblíbené vánoční cukroví.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru