Třešňová bublanina recept

Třešňová bublanina a léto patří k sobě. Bublanina s třešněmi nebo jiným ovocem se řadí mezi naše tradiční moučníky. Na začátku léta rychle dozrává velké množství třešní, které zpracováváme všemi možnými způsoby. Třešňová bublanina je jedním z nich. Bublanina je velmi chutný a rychlý letní moučník, který mají rády děti i dospělí.

Výborná letní třešňová bublanina. Nejlepší třešňová bublanina recept. Rychlá bublanina s třešněmi. Recept na třešňovou bublaninu. Nadýchaná třešňová bublanina. Třešňová bublanina. Třešňová bublanina recept. Bublanina s třešněmi. Piškotová bublanina s třešněmi. Rychlá třešňová bublanina. Třešňová bublanina z hladké mouky. Co upéct z hladké mouky? Třešňová bublanina hrníčkový recept.
Letní bublanina s třešněmi

Třešňová bublanina se dá péct i během celého roku z kompotovaných a mražených třešní a višní. Z čerstvých zralých třešní je ale vždy nejlepší.

Suroviny

  • 150 g másla
  • 150 g pískového cukru
  • 150 g hladké mouky
  • 3 vejce
  • cca 3/4 kg třešní

Video recept

Třešňová bublanina recept

Nejprve si připravíme všechny potřebné suroviny. Formu na pečení vymažeme nebo vyložíme pečícím papírem. Předehřejeme si troubu na 160 °C.

Omyjeme a vypeckujeme si třešně. Pokud máme k ruce vypeckovávač, je to za chvilku hotové. Vypeckované třešně dáme odkapat.

Nejlepší třešňová bublanina recept na nejlepší dezert. Rychlá bublanina s třešněmi. Recept na třešňovou bublaninu. Nadýchaná třešňová bublanina. Třešňová bublanina. Třešňová bublanina recept. Bublanina s třešněmi. Piškotová bublanina s třešněmi. Rychlá třešňová bublanina. Třešňová bublanina z hladké mouky. Moravská bublanina. Co upéct z hladké mouky? Třešňová bublanina hrníčkový recept.
Na těsto dáme vrstvu třešní a bublaninu upečeme

Máslo necháme změknout na pokojovou teplotu. Oddělíme si žloutky od bílků.

Z bílků vyšleháme tuhý sníh.

Máslo vyšleháme s cukrem do pěny. Postupně přidáváme cukr a žloutek po žloutku. Pak přidáme část mouky a lehce vmícháme tuhý sníh se zbytkem mouky.

Hotové těsto rozetřeme na pečící papír nebo přímo do vymazané formy. Povrch rovnoměrně poklademe třešněmi.

Třešňovou bublaninu pečeme dozlatova v mírně vyhřáté troubě na 160 °C. Po upečení bude krásně vláčná.

Zda je bublanina hotová, poznáme tak, že do ní na několika místech píchneme špejlí. Pokud je hotová, zůstane špejle suchá.

Tato bublanina je příjemně nadýchaná a velmi chutná. Necháme ji vychladnout, lehce ji pocukrujeme a můžeme servírovat.

Třešňová bublanina nejlepší letní dezert. Třešňová bublanina recept. Bublanina s třešněmi. Piškotová bublanina s třešněmi. Rychlá třešňová bublanina. Třešňová bublanina z hladké mouky. Co upéct z hladké mouky? Třešňová bublanina hrníčkový recept. Nejlepší třešňová bublanina recept. Rychlá bublanina s třešněmi. Recept na třešňovou bublaninu. Nadýchaná třešňová bublanina. Moravská bublanina.
Dozlatova upečení třešňová bublanina

Chutnala vám třešňová bublanina? Můžete ji vyzkoušet i s jiným druhem ovoce. Bublanina je skvělý způsob, jak využít různé druhy zralého čerstvého ovoce.

Třešňová bublanina se dá péct během celého roku. Třešňová bublanina recept. Bublanina s třešněmi. Piškotová bublanina s třešněmi. Rychlá třešňová bublanina. Třešňová bublanina z hladké mouky. Co upéct z hladké mouky? Třešňová bublanina hrníčkový recept. Nejlepší třešňová bublanina recept. Rychlá bublanina s třešněmi. Recept na třešňovou bublaninu. Nadýchaná třešňová bublanina. Moravská bublanina.
Výborná třešňová bublanina

Zde jsou další recepty na výborné domácí dezerty.

Tvoříte a hledáte inspiraci? Najdete u nás i originální nápady a návody na DIY dekorace a tvoření pro děti i dospělé. Také vzory a návody na pletení a háčkování pro začátečníky i pokročilé.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru