Letní tvoření: Jak snadno vyrobit originální šperk?

Hledáte zajímavý a neokoukaný nápad na letní tvoření? Vyráběli jste již šperky z přírodních materiálů? Vyrobte si přírodní korále z melounových semen. Vzpomínám si, že jsem tyto korále v létě vyráběla s maminkou, jako malá holka. Maminka je potom nosila k šatům a já měla radost, jak jí to sluší. Vyráběla jsem korále také pro babičku, tety a kamarádky. Měla jsem tak po ruce malý originální dárek, když jsem je šla navštívit.

letní tvoření, šperky ze semen, výroba šperků, výroba bižuterie, tvoření z přírodnin, přírodní šperky, šperky z přírodnin, ze semen melounu
Letní tvoření – originální přírodní šperk

Materiál:

  • semena melounu
  • ostrá jehla
  • režná nit
  • náprstek
  • dřevěná prkénko
  • sítko
  • hadřík
tvoření z přírodnin, přírodní šperky,  korále ze semen melounu,  meloun, semena melounu, výroba šperků, výroba bižuterie
Šperky ze semen

Návod:

Přírodní semena jsou super materiál pro letní tvoření. Koupíme si vodní meloun, který obsahuje semena. Semínka z jednoho většího melounu nám bohatě vystačí minimálně na jedny přírodní korále.

Pochutnáme si na sladké dužině a vybereme z ní zralá, tmavá semena. Očistíme je od zbytků melounové dužiny a namočíme je přes noc do vody, aby nám trochu změkla. Ráno je přecedíme přes sítko a vysypeme do hadříku. Semena na sobě někdy mají takovou tenkou blanku, proto je v hadříku dosucha vymneme a tak z nich tuto blanku snadno odstraníme. Semínka pak budou krásně hladká a lesklá.

Připravíme si dřevěné prkénko náprstek jehlu, dostatečně dlouhou nit a můžeme začít navlékat. Semínka se dají poměrně snadno jehlou propíchnout. Vezmeme si pro jistotu náprstek, abychom se neporanili o jehlu. Je potřeba na jehlu trochu přitlačit, abychom semínko propíchli. Proto použijeme náprstek a zatlačíme jím jehlou proti prkénku, tak semínko snadno propíchneme a neporaníme se.

Tímto způsobem můžeme na jehlu navléknout několik semínek najednou a pak je stačí už jen posunout na nit a vše opakovat tak dlouho, až budeme mít celé korále hotové. Toto letní tvoření je zcela nenáročné, nemusíme být nijak zvlášť zruční, a přesto si můžeme vyrobit zajímavý letní šperk. Korále si můžeme vytvořit pro sebe, nebo jimi můžeme obdarovat své kamarádky.

letní tvoření, inspirace na tvoření, návod, přírodní šperky, šperky z přírodnin, korále, šperky ze semen, šperky z přírodních materiálů, meloun, semena melounu, ze semen melounu, výroba šperků, výroba bižuterie
Tvoření z přírodnin

Prohlédněte si naše další nápady a návody na výrobu originálních šperků a bižuterie!

TIP!

Máte v oblibě soupravy?
Vyrobte si stejným způsobem také náramek.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru