Jarní věnec z buxusu: DIY

Jarní věnec z buxusu ve tvaru srdce. Jednoduchá přírodní dekorace na dveře i jako výzdoba interiéru. Věnec z buxusu je krásná celoroční dekorace. Pokud jej nevystavujeme přímému slunci, zachová si svoji zelenou barvu i když seschne.

Jarní věnec na dveře. Dekorace na dveře srdce. Jarní věnec na dveře návod. Jarní věnce inspirace. Jarní věnec. Velikonoční věnec. Jarní věnce inspirace. Velikonoční věnce. Velikonoční věnec návod. DIY návody. DIY nápady. Inspirace. Věnec na dveře. Jarní věnec na vchodové dveře. Věnec na dveře jarní. Věnec na vchodové dveře. Dekorace ne dveře. Věnec na dveře celoroční. Dekorace na vchodové dveře. Celoroční dekorace na dveře. Závěsná dekorace na dveře. Dekorace srdce. Dekorace na venkovní dveře. Dekorace z buxusu. Věnec z buxusu. Buxus. Krušpánek. Věneček z buxusu. Věneček. Srdce.
Věnec z buxusu

Výroba tohoto věnce je vcelku jednoduchá a nezabere nám mnoho času.

Materiál

  • větvičky buxusu
  • drát 1.2 mm
  • smirkový papír
  • floristický drát 0,6
  • kleště
  • zahradnické nůžky

Video návod

Návod

Jarní věnec z buxusu je vázaný na drátovaném základu.

Výroba drátovaného základu

Základní drátované srdce vyrobíme z drátu o síle min 1,2 mm. Chceme-li vyrábět mohutnější věnec, je třeba použít silnější. Odstřihneme si délku drátu podle velikosti věnce. Nejprve si obrousíme oba konce drátu, abychom se o ně nezranili a můžeme začít základ tvarovat.

Jarní věnec na dveře. Dekorace na dveře srdce. Jarní věnec na dveře návod. Jarní věnce inspirace. Jarní věnec. Velikonoční věnec. Jarní věnce inspirace. Velikonoční věnce. Velikonoční věnec návod. DIY návody. DIY nápady. Inspirace. Věnec na dveře. Jarní věnec na vchodové dveře. Věnec na dveře jarní. Věnec na vchodové dveře. Dekorace ne dveře. Věnec na dveře celoroční. Dekorace na vchodové dveře. Jarní dekorace. Jarní dekorace na dveře. Jarní dekorace na stůl. Jarní dekorace do oken. Jarní dekorace inspirace. Jarní dekorace na hrob. Jarní dekorace na okno. Jarní tvoření. Jarní inspirace. Jarní výzdoba. Celoroční dekorace na dveře. Závěsná dekorace na dveře. Dekorace srdce. Dekorace na venkovní dveře.
Vyrobíme základ na věnec

Drát ohneme přibližně v jeho polovině. Jednu část necháme o kousek (cca 6 cm) delší pro výrobu očka na zavěšení. Pomocí kleštiček vytvoříme špičku srdce a pokračujeme ve tvarování. Vytvarujeme obě jeho poloviny. Delší část (6 cm) na konci ohneme. V tomto ohybu obě části srdce spojíme. Na delším konci drátu stočíme očko na zavěšení. Zbývající drát obtočíme kolem a máme hotovo.

Velikonoční dekorace. Velikonoční tvoření. DIY návody. Jarní věnec na dveře. Dekorace na dveře srdce. Jarní věnec na dveře návod. Jarní věnce inspirace. Jarní věnec. Velikonoční věnec. Jarní věnce inspirace. Velikonoční věnce. Velikonoční věnec návod. DIY návody. DIY nápady. Inspirace. Věnec na dveře. Jarní věnec na vchodové dveře. Věnec na dveře jarní. Věnec na vchodové dveře. Dekorace ne dveře. Věnec na dveře celoroční. Dekorace na vchodové dveře. Velikonoční výzdoba. Velikonoční věnec. Jarní výzdoba do oken. Jarní dekorace do bytu. Jarní výzdoba před dům. Bytová dekorace. Dekorace z buxusu. Věnec z buxusu. Buxus. Krušpánek. Věneček z buxusu. Věneček. Srdce.
Základ na věnec

Vázání věnce

Nastříháme si větvičky buxusu. Snažíme si vybrat takové větvičky, které se nám budou dobře tvarovat. Ne každá se dobře tvaruje na obě strany. Vybereme si větvičky tak, aby dobře seděly na levou i pravou polovinu srdce. Bude pak hezky souměrné. 

Na drátovaném základu si zajistíme vázací drátek v místě, kde máme vytvořené očko na zavěšení. Obtočíme dvě až tři pevné základní otočky a začneme přidávat větvičky buxusu. Jednotlivé větvičky postupně vážeme k základu a jemně je ovazujeme floristickým drátem. Snažíme se co nejmíň pomačkat lístky buxusu.

Stejným způsobem pracujeme na levé i pravé straně věnce, ve směru od shora dolů. Ve špičce srdíčka větvičky spojíme.

Jarní věnec. Velikonoční věnec. Jarní věnce inspirace. Velikonoční věnce. Velikonoční věnec návod. DIY návody. DIY nápady. Inspirace. Věnec na dveře. Jarní věnec na vchodové dveře. Věnec na dveře jarní. Věnec na vchodové dveře. Dekorace ne dveře. Věnec na dveře celoroční. Dekorace na vchodové dveře. Jarní věnec na dveře. Dekorace na dveře srdce. Jarní věnec na dveře návod. Jarní věnce inspirace. Celoroční dekorace na dveře. Závěsná dekorace na dveře. Dekorace srdce. Dekorace na venkovní dveře. Jarní dekorace. Jarní dekorace na dveře. Jarní dekorace na stůl. Jarní dekorace do oken. Jarní dekorace inspirace. Jarní dekorace na hrob. Jarní dekorace na okno. Jarní tvoření. Jarní inspirace. Jarní výzdoba. Dekorace z buxusu. Věnec z buxusu. Buxus. Krušpánek. Věneček z buxusu. Věneček. Srdce.
Vážeme věnec

Jarní věnec z buxusu můžeme zavěsit na vchodové dveře, na stěnu nebo jej použít jako dekoraci na okno.

Věneček můžeme nechat jen tak, jednoduchý, krásně přírodní nebo jej ještě dozdobit dle svého vkusu… Přidáním dekorace jej jednoduše přeměníme na velikonoční.

Jarní věnec na dveře návod. Jarní věnec na dveře. Dekorace na dveře srdce. Jarní věnce inspirace. Jarní věnec. Velikonoční věnec. Jarní věnce inspirace. Velikonoční věnce. Velikonoční věnec návod. DIY návody. DIY nápady. Inspirace. Věnec na dveře. Jarní věnec na vchodové dveře. Věnec na dveře jarní. Věnec na vchodové dveře. Dekorace ne dveře. Věnec na dveře celoroční. Dekorace na vchodové dveře. Dekorace z buxusu. Věnec z buxusu. Buxus. Krušpánek. Věneček z buxusu. Věneček. Srdce. Jarní dekorace. Jarní dekorace na dveře. Jarní dekorace na stůl. Jarní dekorace do oken. Jarní dekorace inspirace. Jarní dekorace na hrob. Jarní dekorace na okno. Jarní tvoření. Jarní inspirace. Jarní výzdoba.
Srdce z buxusu

Prohlédněte si a inspirujte se našimi návody a nápady na dekorace po celý rok. Dekorace na výzdobu bytu a zahrady i návody na tvoření s dětmi.

Můžete také ochutnat naše výborné a vyzkoušené recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru