Jahodové knedlíky z tvarohového těsta

Jahodové knedlíky. Honí vás v létě mlsná? Vyzkoušejte recept na výborné a velmi rychlé jahodové knedlíky. Pokud nemáte mnoho času na dlouhé vaření, je tento recept skvělá volba. Toto je velmi rychlý a jednoduchý recept na ovocné knedlíky. Pokud doma nemáte jahody, můžete je nahradit jakýmkoli jiným zralým ovocem dle vaší chuti. Výborné jsou třeba s meruňkami, švestkami, borůvkami…

Tvarohové knedlíky, Jahodové knedlíky. Tvarohové ovocné knedlíky. Tvarohové knedlíky s jahodami. Ovocné knedlíky. Tvarohové jahodové knedlíky. Tvarohové těsto na knedlíky. Ovocné tvarohové knedlíky. Tvarohové knedlíky recept. Ovocné knedlíky z tvarohového těsta. Jahodové tvarohové knedlíky. Jahodové knedlíky z tvarohového těsta. Tvarohové jahodové knedlíky recept. Tvarohové těsto na ovocné knedlíky. Tvarohové ovocné knedlíky recept. Tvarohové švestkové knedlíky. Švestkové knedlíky tvarohové. Tvarohové knedlíky s meruňkami. Rychlé tvarohové knedlíky. Švestkové tvarohové knedlíky. Tvarohové knedlíky s borůvkami. Švestkové knedlíky z tvarohového těsta. Tvarohové meruňkové knedlíky. Sladké knedlíky. Sladké tvarohové knedlíky. Sladké recepty. Dezert. Sladký dezert.  Luxusní tvarohové knedlíky.
Jahodové knedlíky

Těsto na tyto tvarohové knedlíky je velmi jednoduché a snadno je zvládnou vyrobit i kuchaři začátečníci. Připravuje se ze tří základních surovin a hotové je za chvilku.

Suroviny

  • 250 g měkkého tvarohu v alobalu (ne vaničkový)
  • 10 – 14 zralých jahod
  • 120 g polohrubé mouky
  • špetka soli
  • 1 žloutek

Na posypání

  • tvrdý tvaroh
  • máslo
  • moučkový cukr

Video recept

Recept na jahodové knedlíky

V míse rozetřeme tvaroh a žloutek, přidáme mouku s několika zrníčky soli a vypracujeme těsto. Z hotového těsta si vyválíme váleček. Rozkrájíme jej na 10 – 14 dílků (podle velikosti jahod). Každý dílek těsta lehce rozmáčkneme, vložíme do něj jahodu a těstem ji uzavřeme. Krouživým pohybem v dlani vytvarujeme knedlík. Do každého dílku zabalíme jednu jahodu. Vypracujeme všechny knedlíčky. Vložíme je do vroucí mírně osolené vody a promícháme ode dna. Jahodové knedlíky vaříme 8 minut. Za tu chvilku, než se nám knedlíky uvaří zvládneme najemno nastrouhat tvrdý tvaroh a rozpustit máslo. Hotové knedlíky vyjmeme z vody a můžeme podávat. Posypeme je nastrouhaným tvrdým tvarohem, přelijeme rozehřátým máslem a pocukrujme.

Recept je cca na 10-14 knedlíků, záleží na velikosti jahod. Chceme-li jich uvařit víc, připravíme si těsto z dvojité dávky… Jahody se snažíme obalit co nejtenčí vrstvou těsta.

Jahodové knedlíky. Tvarohové knedlíky, Recept. Tvarohové ovocné knedlíky. Tvarohové knedlíky s jahodami. Ovocné knedlíky. Tvarohové jahodové knedlíky. Tvarohové těsto na knedlíky. Ovocné tvarohové knedlíky. Tvarohové knedlíky recept. Ovocné knedlíky z tvarohového těsta. Jahodové tvarohové knedlíky. Jahodové knedlíky z tvarohového těsta. Tvarohové jahodové knedlíky recept. Tvarohové těsto na ovocné knedlíky. Tvarohové ovocné knedlíky recept. Tvarohové švestkové knedlíky. Švestkové knedlíky tvarohové. Tvarohové knedlíky s meruňkami. Rychlé tvarohové knedlíky. Švestkové tvarohové knedlíky. Tvarohové knedlíky s borůvkami. Švestkové knedlíky z tvarohového těsta. Tvarohové meruňkové knedlíky. Dezert. Sladký dezert. Sladké knedlíky. Sladké tvarohové knedlíky. Sladké recepty.  Luxusní tvarohové knedlíky.
Tvarohové knedlíky s jahodami

Na webu najdete i další recepty nejen na výborné domácí dezerty, které můžete vyzkoušet a ochutnat.

Tvoříte rádi, jste kreativní a hledáte inspiraci? Najdete zde nejen výborné domácí recepty, ale také mnoho originálních nápadů a návodů na jednoduché DIY dekorace pro dům i zahradu. Zajímavé tvoření pro děti i dospělé. Také vzory a návody na pleteníháčkování či macramé pro začátečníky i pokročilé…

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru