Rychlý jablečný koláč

Rychlý jablečný koláč s kakaem je velmi chutný a vláčný. Dá se říct, že nikdy nezklame. Je to jednoduchý jablkový koláč, který chutná dětem i dospělým. Patří mezi moučníky, které děláme doma nejčastěji a bezkonkurenčně patří mezi nejoblíbenější!

Jablečný koláč. Rychlý jablečný koláč. Jablečný koláč na plech. Litý koláč s jablky. Jablečný koláč na plech hrníčkový. Koláč s jablky. Domácí recept na jablečný koláč. Jednoduchý jablečný koláč. Hrníčkový jablečný koláč. Jablečný koláč recept. Křehký jablečný koláč. Nejlepší jablečný koláč. Zdravý jablečný koláč. Jablka. Jablkový. Jablečný. Koláč. Recept. Recepty. Hrnkový jablečný koláč. Luxusní jablečný koláč. Babiččin jablečný koláč. Jednoduchý jablečný koláč. Výborný jablečný koláč. Recept na jablečný koláč. Video recept. Video recepty. Nejlepší recept. Koláč z jablek. Ovocný koláč na plech s jablky. Rychlý hrnkový koláč s jablky. Jednoduchý koláč s jablky. Rychlý koláč s jablky na plech. Hrníčkový koláč s jablky. Tradiční jablečný koláč. Levný jablečný koláč.
Výborný jablečný koláč

Pokud chcete, aby byl koláč vyšší, použijte kulatou formu s menším průměrem. Jestli máte radši tenčí koláč, těsto vylijeme na plech. Ten buď vymažeme kokosovým olejem a vysypeme hrubou moukou nebo jej můžeme ještě vyložit pečícím papírem.

Suroviny:

 • 300 g nastrouhaných jablek
 • 350 g polohrubé mouky
 • 150 g cukru krupice
 • 15 lžic oleje
 • 250 ml mléka
 • 2 lžíce kakaa
 • 1 lžíce rumu
 • 1 vejce
 • 1 prášek do pečiva
 • 1 vanil cukr

Video recept

Recept na rychlý jablečný koláč

Začneme tím, že si připravíme formu na pečení. Vymažeme ji kokosovým olejem nebo máslem a vysypeme hrubou moukou. Důkladně omyjeme jablka, oloupeme je a nahrubo nastrouháme. Všechny suroviny v míse promícháme. Nakonec vmícháme nastrouhaná jablka.

Hotové těsto nalijeme do vybrané formy a pečeme ve vyhřáté troubě na 180 °C 10 min, potom ubereme na 160 °C a dopečeme.

Rychlý jablečný koláč pečeme cca 40 – 45 min. Když se nám na povrchu koláče vytvoří drobné prasklinky, je koláč hotový. Ještě pro jistotu zkusíme zkontrolovat uprostřed špejlí, zda je koláč úplně dopečený.

Hotový jablečný koláč pocukrujeme nebo posypeme kakaem a podáváme zdobený šlehačkou.

Rychlý jablečný koláč. Jablečný koláč. Jablečný koláč na plech. Litý koláč s jablky. Jablečný koláč na plech hrníčkový. Koláč s jablky. Domácí recept na jablečný koláč. Jednoduchý jablečný koláč. Hrníčkový jablečný koláč. Jablečný koláč recept. Křehký jablečný koláč. Nejlepší jablečný koláč. Zdravý jablečný koláč. Jablka. Jablkový. Jablečný. Koláč. Recept. Recepty. Hrnkový jablečný koláč. Luxusní jablečný koláč. Babiččin jablečný koláč. Jednoduchý jablečný koláč. Výborný jablečný koláč. Recept na jablečný koláč. Video recept. Video recepty. Nejlepší recept. Koláč z jablek. Ovocný koláč na plech s jablky. Rychlý hrnkový koláč s jablky. Jednoduchý koláč s jablky. Rychlý koláč s jablky na plech. Hrníčkový koláč s jablky. Bleskový a nesmírně jednoduchý jablečný koláč. Tradiční jablečný koláč. Levný jablečný koláč.
Jablečný koláč se šlehačkou

Všechny naše video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE

Milujete sladké a necháte se rádi inspirovat novými recepty? Další domácí recepty na dezerty a jiné pečení naleznete zde.

Baví vás tvoření a hledáte stále novou inspiraci a zajímavé návody? Na webu najdete inspiraci a DIY návody a nápady na kreativní tvoření po celý rok. Můžete se inspirovat našimi návody a nápady na věnce, dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout si můžete také vzory a návody na pletení a háčkování pro začátečníky i pokročilé.

TIP!

Zkuste namísto posypáním kakaem nebo cukrem na horký koláč namazat domácí marmeládu a posypat jej třeba kokosem nebo ořechy. V minutě máme úplně nový dezert.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru