Háčkování návody: náhrdelník z mušlí, šperky z mušlí

Také jste se vrátili z dovolené a přemýšlíte co vytvořit z mušlí, které jste tam nasbírali? U moře jsem našla mnoho malých mušlí, měly v sobě dírku, jako by je někdo provrtal. Napadlo mě, využít je k výrobě šperků. Vyrobila jsem si originální háčkovaný náhrdelník, který mi bude připomínat léto strávené u moře. Pokud si chcete podobný náhrdelník vyrobit můžete se inspirovat tímto návodem. Není problém drobné otvory do mušlí vyvrtat a podobný náhrdelník si vyrobit.

Náhrdelník tvořený z mušlí, šperky z mušlí, náramek z mušlí, domácí výrobky z mušlí, tvoření z mušlí, co vyrobit z mušlí, výrobky z mušlí, nápady z mušlí, diy z mušlí, co s mušlemi od moře, šperky z mušlí návod, nápady z mušlí, ruční práce háčkování návody, háčkované šperky návody,  návody na háčkování, háčkování návody, ruční práce, diy návody, kreativní tvoření, háčkování
Náhrdelník tvořený z mušlí

U pláže si můžeme koupit mnoho šperků vyrobených z pravých mušlí či jejich napodobenin. Já ovšem preferuji vytvořit si je podle svého.

Materiál:

  • mušle
  • příze
  • korálek
  • nůžky
  • háček
Materiál

Háčkování postup:

Háčkovaný náhrdelník z mušlí vyrobíme velice rychle. Výrobu snadno zvládnou i malé slečny, které umí uháčkovat řetízek.

Délka tohoto náhrdelníku je 50 cm.

Uháčkujeme řetízek

Uháčkujeme 10 oček, které sháčkujeme a vytvoříme tak očko na zapínání náhrdelníku.

Háčkovaný řetízek

Pokračujeme řetízkem dlouhým 20 cm, poté přiháčkujeme první mušli.

Řetízek z mušlí

Další mušle přidáváme s odstupem 2,5 cm. Přiháčkujeme celkem 5 mušlí a  háčkujeme dál řetízkem dlouhým 20 cm.

Nakonec přiháčkujeme korálek, který slouží jako jednoduché zapínání náhrdelníku. Musí být dostatečně velký, aby se řetízek sám nerozepínal.

Háčkovaný řetízek z mušlí
Háčkovaný řetízek z mušlí

TIP!

Vždy si raději předem ověřte, zda je legální si mušle z destinace, kde se nacházíte odvézt. Zda nepřekračujete zákon dané země a nehrozí vám následně problémy a pokuty.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru