Vzory na pletení č. 1: reliéfní vzor

Vzory na pletení. Reliéfní vzor, který můžete použít na šálu, šátek, čepici a další oděvní doplňky. Skvěle bude vypadat také na bytových doplňcích. Například na pleteném obalu na polštář. Jedná se o vzor, který zvládnou i začínající pletařky. Používáme pouze očka hladce a obrace. Třeba je pouze správně počítat, aby byl vzor hezky souměrný.

Vzory na pletení - reliéfní vzor, vzory na ruční pletení, vzory na pletení, ruční pletení, vzory na ručně pletené svetry.
Vzory na pletení – reliéfní vzor
Vzory na pletení - reliéfní vzor, ruční pletení, vzory na ručně pletené svetry, vzory na ruční pletení, vzory na pletení
Vzory na pletení – Diagram

Pro tento reliéfní vzor je potřeba mít počet ok dělitelný 6 + 2 k o

Řada 1: (líc) k o, *3 hl, 3 obr*, mezi ** opak a končit k o

Řada 2: (rub) a všechny rub ř. jak se jeví

Řada 3: k o, *2 hl, 3 obr, 1 hl*, mezi ** opak a končit k o

Řada 5: k o, *1 hl, 3 obr, 2 hl*, mezi ** opak a končit k o

Řada 7: k o, *3 obr, 3 hl*, mezi ** opak a končit k o

Řada 9: k o, *2 obr, 3 hl, 1 obr*, mezi ** opak a končit k o

Řada 11: k o, *1 obr, 3 hl, 2 obr*, mezi ** opak a končit k o

Řada 1-12: opak

Zkratky

k o – krajové oko

hl – hladce

obr – obrace

Inspirace a návody na pletení naleznete ZDE. Pokud hledáte další vzory na pletení, které můžete použít v jednom z vašich dalších projektů, najdete je ZDE.

Hledáte vzory na ruční pletení? Chcete si rozšířit obzory a vyzkoušet nové vzory na pletení? Různé vzory na ruční pletení i návody na pletení naleznete na našich stránkách www.kreativnitechniky.cz! Ruční pletení patří mezi oblíbené ruční práce nejen našich maminek a babiček, ale jeho oblíbenost začíná opět stoupat. Díky pletení si můžeme sami vyrobit svetry, čepice či šály. │vzory na ruční pletení s návodem│plastické vzory na pletení│návod zdarma│pletení schéma│ #pletení #návod #vzory #zdarma
Vzory na pletení

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru