Háčkované vánoční ozdoby návody

Líbí se vám křehké háčkované vánoční ozdoby? Hledáte návod na háčkování? Zde najdete popis na několik tipů háčkovaných vánočních vloček. Háčkované ozdoby jsou krásné a velmi jemné, působí na vánočním stromečku velmi křehce. Jsou lehoučké, mohou být i na stromečku s tenčími větvičkami a větvičky se nám neohnou. Vytvoříme si s nimi tradiční staročeské vánoce doma nebo na chalupě.

Materiál:

  • tenká bavlněná příze na háčkování
  • háček č. 1,5 – 2
  • nůžky
  • škrob
  • špendlíky
  • polystyrenová deska

Popis na háčkované vánoční ozdoby:

Háčkované vánoční ozdoby návod
Háčkované vánoční ozdoby návod, háčkované vánoční vločky
háčkované vánoční ozdoby s popisem
Háčkované vánoční ozdoby s popisem, vánoční ozdoby na stromeček

Ručně vyrobené háčkované ozdoby dokáží naplnit naše obydlí pravou vánoční atmosférou. Nejčastěji se ozdoby háčkují v čistě bílé barvě. Ta nám vytvoří dojem čistých sněhových vloček i když venku zrovna není sníh. Někdo má raději ozdoby se zlatým, stříbrným či barevným okrajem, nebo dozdobené drobnou barevnou mašličkou. To už záleží na osobním vkusu každého z nás.

háčkované vánoční ozdoby na stromek - návod
Vánoční háčkované ozdoby návod, háčkované vánoční ozdoby na stromek
Háčkované vánoční ozdoby
Háčkované vánoční ozdoby
Háčkované vánoční ozdoby - návod, Háčkované vánoční vločky - návod,
Háčkované vánoční ozdoby
vánoční ozdoby, háčkované vánoční ozdoby s popisem, háčkované vánoční ozdoby, výroba vánočních ozdob, vánoční háčkované ozdoby návod, vánoční ozdoby na stromeček, háčkované vánoční ozdoby na stromek - návod
Háčkované vánoční ozdoby

Háčkované vločky a háčkované hvězdy v nejrůznějším provedení patří k nejoblíbenějším vánočním motivům.

Pokud máme doma malé děti nebo hravé domácí mazlíčky mají tyto ozdoby nespornou výhodu oproti klasickým skleněným ozdobám. Jsou nerozbitné! I když někdo o nazdobený stromek zavadí, nic se s ním nestane.

Hotové vánoční ozdoby je potřeba vypnout a naškrobit.

Háčkované ozdoby využijeme na mnoho způsobů

Háčkované vánoční ozdoby můžeme použít jako ozdoby na vánoční stromeček nebo na větev. Krásné jsou jako doplněk na výrobu vánoční dekorace, do okna, na stůl nebo na stěnu. Můžeme jimi ozdobit adventní věnce i svícny. Háčkované ozdoby jsou krásné, je to vánoční výzdoba s dlouhou tradicí. Háčkovaly je už naše babičky. Háčkované ozdoby můžeme doplnit voňavými ručně zdobenými vánočními perníčky, vánočními ozdobami ze včelího vosku, papíru, nebo ozdobami ze slaného těsta.

TIP!

Háčkované vánoční vločky jsou krásné na vánočním přáníčku. Můžeme je také věnovat, jako drobný vánoční dárek nebo jimi dárek ozdobit.
Facebook komentáře

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru